WP Rocket - en to bg_BG translation catalogue (250 entries)

en: %s Update Rollback
bg_BG: %s Връщания на обновяване

en: %s clear
bg_BG: %s изчистване

en: <b>%s</b> can not be deactivated because of <code>%s</code>.
bg_BG: <b>%s</b> не може да бъде деактивирането, защото <code>%s</code>.

en: <b>%s</b>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%s">Permalink</a> to configure it.
bg_BG: <b>%s</b>: Изисква се потребителска структура на постоянните връзки за да може плъгина да работи нормално. Моля отидете на <a href="%s">Permalink</a> за да я конфигурирате.

en: <b>%s</b>: It seems we don't have <a href="%s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
bg_BG: <b>%s</b>: Изглежда, че ние нямаме <a href="%s" target="_blank">права за писане</a> на <code>wp-config.php</code> файла или стойността е на константата <code>WP_CACHE</code> е зададена на <code>false</code>

en: <b>%s</b>: One or more extensions have been enabled or disabled, do not forget to clear the cache if necessary.
bg_BG: <b>%s</b>: Една или повече разширения са били разрешени или забранени, не забравяйте да изчистите кеша, ако е необходимо.

en: <b>%s</b>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
bg_BG: <b>%s</b>: Следните плъгини не са съвместими с този плъгин и може да неочаквани резултати:

en: <b>CSS</b> files to exclude from minification:
bg_BG: <b>CSS</b> файлове който да не се минифицират:

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
bg_BG: <b>JS</b> файлове, които да се включват във футъра по време на процеса на минификация:

en: <b>JS</b> files to exclude from minification:
bg_BG: <b>JS</b> файлове, които няма да се минифицират:

en: <b>JS</b> files with Deferred Loading JavaScript
bg_BG: <b>JS</b> файловете с различно зареждане на JavaScript

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
bg_BG: <b>JS</b> файловете с различно зареждане:

en: <strong>Note:</strong> By activating this option, you will reduce the number of external HTTP requests.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Чрез активирането на тази опция, Вие ще намалите броя на външните HTTP заявки.

en: <strong>Note:</strong> Enter the domain names without their protocol, for example: <code>//ajax.googleapis.com</code> without <code>http:</code> (one per line).
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Въведете имената на домейни без техния протокол, на пример: <code>//ajax.googleapis.com</code> без <code>http:</code> (по един на ред).

en: <strong>Note:</strong> If you are using CloudFlare, configure the options in the CloudFlare tab. The CDN settings below <strong>do not apply</strong> to CloudFlare.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Ако използвате CloudFlare, конфигурирайте опциите в раздела CloudFlare. CDN настройките отдолу <strong>не се отнасят</strong> за CloudFlare.

en: <strong>Note:</strong> If your server is using %sVarnish%s, you must activate this option.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> ако Вашият сървър използва %sVarnish%s, Вие трябва да активирате тази опция.

en: <strong>Note:</strong> The cart and checkout pages are auto-excluded from the cache for WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Количката и страницата за плащане автоматично се изключват от кеширането за WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.

en: <strong>Note:</strong> These options aren't applied if you added this post in the "Never cache the following pages" option.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Тези опции не се прилагат ако Вие сте добавили тази публикация в опцията "Никога да не се кешират следните страници".

en: <strong>Note:</strong> We combine the minified files in little groups <strong>to ensure the best compatibility and better performance</strong>.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Ние комбинираме минифицираните файлове в малки групи <strong>за да осигурим най-добра съвместимост и по-добър перформънс</strong>.

en: <strong>Note:</strong> When you update a post or when a comment is posted, the homepage, categories and tags associated with this post are automatically removed from the cache and then recreated by our bot.
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Когато Вие обновявате публикация или когато е публикуван коментар, началната страница, категориите и етикетите свързани с тази публикация автоматично ще се премахнат от кеша и след това ще се пресъздадат от нашия робот.

en: <strong>Note:</strong> Where do I find my CloudFlare API key? <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
bg_BG: <strong>Забележка:</strong> Къде да намеря CloudFlare API ключа? <a href="%s" target="_blank">Прочетете още</a>

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
bg_BG: <strong>Внимание:</strong> Това съобщение ще излезе в изкачащ прозорец отново и неговото съдържание ще се обнови при запазването на опциите

en: API Key
bg_BG: API ключ

en: Activate first the %s option.
bg_BG: Активирайте първо %s опция.

en: Activate these options on this post:
bg_BG: Активирайте тези опции за тази публикация:

en: Add CNAME
bg_BG: Добавете CNAME

en: Add URL
bg_BG: Добавяне на URL

en: Advanced options
bg_BG: Допълнителни опции

en: All fields are required!
bg_BG: Всички полета са задължителни!

en: All files
bg_BG: Всички файлове

en: All languages
bg_BG: Всички езици

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
bg_BG: Възникна неочаквана грешка. Нещо може би се обърка с WP-Rocket.me или конфигурацията на този сървър&#8217;s. Ако продължите да имате проблеми опитайте със <a href="%s">форумите за поддръжка</a>.

en: Are you sure?
bg_BG: Сигурни ли сте?

en: Are you using a dedicated mobile theme or <code>wp_is_mobile()</code>? If so, you should activate this option to serve a specific caching file for your mobile visitors.
bg_BG: Използвате ли потребителска мобилна тема или <code>wp_is_mobile()</code>? Ако е така, Вие трябва да активирате тази опция за да се предостави специфичен кеширащ файл за Вашите мобилни посетители.

en: Author URI:
bg_BG: URL на автора:

en: Author:
bg_BG: Автор:

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings (props WP Rocket)
bg_BG: Автоматично разрешаване на оптималните CloudFlare настройки (за WP Rocket)

en: Basic options
bg_BG: Основни опции

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache folder (<code>%2$s</code>). For <b>%3$s</b> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
bg_BG: Внимавайте, Вие нямате <a href="%1$s" target="_blank">права за писане</a> на <b>%3$s</b> кеш папката (<code>%2$s</code>). За да може <b>%3$s</b> да работи коректно, молим задайте CHMOD <code>755</code> или <code>775</code> или <code>777</code> на тази папка.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
bg_BG: Внимавайте, Вие нямате <a href="%1$s" target="_blank">права за писане</a> на <b>%3$s</b> папката за конфигурация на домейна (<code>%2$s</code>). За да направите <b>%3$s</b> да работи коректно, моля CHMOD <code>755</code> или <code>775</code> или <code>777</code> тази папка.<br/>Когато проблема е разрешен, трябва да запазите %3$s опциите за да се генерира конфигурационен файл.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
bg_BG: Внимавайте, Вие нямате <a href="%1$s" target="_blank">права за писане</a> на <b>%3$s</b> папката за минифициран кеш (<code>%2$s</code>). За да направите <b>%3$s</b> да работи коректно, молим задайте CHMOD <code>755</code> или <code>775</code> или <code>777</code> на тази папка.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
bg_BG: Преди да можете да качите и импортнете файла, Вие трябва да решите следната грешка:

en: Beta Tester
bg_BG: Бета тестер

en: But it's not recommended to do that because <strong>you won't take advantage of the parallelization of the download</strong>: it's faster to download 4 files in parallel rather than one big file.
bg_BG: Но не е препоръчително да правите това, защото <strong>Вие нямате напредък в паралелизацията на свалянето</strong>: по-бързо е да се свалят 4 файла в паралел отколкото един голям файл.

en: Buy It Now!
bg_BG: Купете сега!

en: By default, cache lifespan is 24 hours. This means that once created, the cache files are automatically removed after 24 hours before being recreated.
bg_BG: По подразбиране, живота на кеша е 24 часа. Това означава, че веднъж създаден, кеш файловете автоматично ще се премахнат след 24 часа преди да се пресъздадат.

en: CDN function replaces all URLs of your static files and media (CSS, JS, Images) with the url entered below. This way all your content will be copied to a dedicated hosting or a CDN system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.
bg_BG: CDN функцията заменя всички URL-и на Вашите статични файлове и медия (CSS, JS, изображения) с url въведен отдолу. По този начин цялото съдържание ще бъде копирано на специален хостинг или на CDN система <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.

en: CSS Files minification
bg_BG: Минификация на CSS файловете

en: CSS Minification
bg_BG: CSS минификация

en: CSS and JavaScript minification
bg_BG: CSS и JavaScript минификации

en: Cache Options
bg_BG: Опции на кеша

en: Cache pages that use the following query strings (GET parameters):
bg_BG: Кеш параметри, които използват следните query strings (Вземете параметрите)

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Check it to participate in the WP Rocket Beta Program and get earlier access to new versions, thanks in advance.
bg_BG: Маркирайте за да се присъедините към бета програмата на WP Rocket и да получите достъп по-рано към новите версии, благодарим Ви предварително.

en: Choose a file from your computer:
bg_BG: Изберете файл от Вашият компютър:

en: Clear Cache Lifespan
bg_BG: Изчистване на живота на кеша

en: Clear cache
bg_BG: Изчистете кеша

en: Clear the cache for the whole site.
bg_BG: Изчистете кеша на целия сайт.

en: Clear this cache
bg_BG: Изчистете този кеш

en: Clear this post
bg_BG: Изчистете тази публикация

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
bg_BG: Натиснете "Запамети настройките" за да активирате Cloudflare таба.

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
bg_BG: Натиснете отдолу за да купите лиценз със 20% отстъпка приложена автоматично.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
bg_BG: Натиснете отдолу за да подновите с <strong>50% отстъпка</strong> автоматично приложена!

en: CloudFlare Account Email
bg_BG: CloudFlare email на акаунта

en: CloudFlare Settings
bg_BG: CloudFlare Настройки

en: Concatenating files can cause display errors.
bg_BG: Свързването на файлове може да доведе до показване на грешки.

en: Concatenation combines all CSS and JavaScript files.
bg_BG: Свързването комбинира всички CSS и JavaScript файлове.

en: Content Delivery Network options
bg_BG: Опции за мрежа на доставката на съдържание

en: Create a caching file for mobile visitors.
bg_BG: Създаване на кеширани файлове за мобилни посетители.

en: DNS prefetching is a way for browsers to anticipate the DNS resolution of external domains from your site.
bg_BG: DNS предварителното зареждане е начин за браузерите предварително да резолват външни домейни от Вашия сайт.

en: Database
bg_BG: База данни

en: Deactivate
bg_BG: Деактивиране

en: Depending to your server configuration, these options can break your website. If you have any issues, you must deactivate it!
bg_BG: На основата на Вашата конфигурация на сървъра, тези опции могат да нарушат Вашият уеб сайт. Ако имате проблеми, Вие трябва да ги деактивирате!

en: Description
bg_BG: Описание

en: Description:
bg_BG: Описание:

en: Development Mode
bg_BG: Режим на разработка

en: Disable CDN on HTTPS pages.
bg_BG: Забраняване на CDN за HTTPS страници.

en: Docs
bg_BG: Документи

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Domain
bg_BG: Домейн

en: Don't cache pages that use the following cookies:
bg_BG: Да не се кешират страници, които използват следните кукита:

en: Download options
bg_BG: Опции за сваляне

en: E-mail Address
bg_BG: E-mail адрес

en: Empty the cache of the following pages when updating a post:
bg_BG: Изчистване на кеша за следните страници, когато се обновява публикация:

en: Empty the field to remove it.
bg_BG: Изпразнете реда за да го премахнете.

en: Enable CloudFlare settings tab.
bg_BG: Разрешаване на раздела за CloudFlare настройки

en: Enable Content Delivery Network.
bg_BG: Разрешаване на мрежа за доставка на съдържание.

en: Enable caching for WordPress feeds.
bg_BG: Разрешаване на кеширането за хранилища на WordPress.

en: Enable caching for logged in users.
bg_BG: Разрешаване на кеширането за вписаните потребители.

en: Enable caching for mobile devices.
bg_BG: Разрешаване на кеширането за мобилни устройства.

en: Enable caching for pages with SSL protocol (<code>https://</code>).
bg_BG: Разрешаване на кеширането на страници със SSL протокол (<code>https://</code>).

en: Enable the Varnish caching auto-purge.
bg_BG: Разрешаване на автоматично изчистване на Varnish кеша.

en: Enter the URL of <b>CSS</b> files to reject (one per line).
bg_BG: Въведете URL-ът на <b>CSS</b> файловете за отказ (по един на ред).

en: Enter the URL of <b>JS</b> files to reject (one per line).
bg_BG: Въведете URL на <b>JS</b> файловете за отказ (по един на ред)

en: Enter the URL of additionnal pages to purge when updating a post (one per line).
bg_BG: Въведете URL-а на допълнителните страници за изчистване, когато се обновява публикация (по една на ред).

en: Enter the URL of pages to reject (one per line).
bg_BG: Въведете URL-и на страници за отхвърляне (по една на ред).

en: Enter the user agents name to reject (one per line).
bg_BG: Въведете имената на потребителите, които да се отхвърлят (едно на ред).

en: FAQ
bg_BG: ЧЗВ

en: FAQ's Table of Content
bg_BG: Таблица със съдържание за Често задаваните въпроси

en: Feeds cache:
bg_BG: Кеширане на хранилища:

en: Files optimisation:<br/><span class="description">(Minification & Concatenation)</span>
bg_BG: Оптимизация на файловете:<br/><span class="description">(Минификация и Свързване)</span>

en: Get help from a rocket scientist
bg_BG: Вземете помощ от rocket учените

en: Google Fonts minification
bg_BG: Минифициране на Google шрифтове

en: HTML Files minification
bg_BG: Минификация на HTML файловете

en: HTML Minification
bg_BG: HTML минификация

en: HTTPS Protocol Rewrite
bg_BG: Презаписване на HTTPS протокола

en: How to use the CDN API?
bg_BG: Как се използва CDN API?

en: How to use the CDN functionality?
bg_BG: Как се използва функционалността CDN?

en: How to use the White Label functionality?
bg_BG: Как се използва функционалността за дебрандиране?

en: However <strong>you can force the minification to create only 1 file</strong> by activating this option.
bg_BG: Обаче <strong>Вие можете да форсирате минификацията да създава само 1файл</strong> чрез активирането на тази опция.

en: I re-synchronize now!
bg_BG: Аз ресинхронизирам сега!

en: I've read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>, and I agree to allow WP Rocket to automatically detect my WordPress version and list of enabled plugins when I submit this form.
bg_BG: Аз прочетох <a href="%s" target="_blank">документацията</a>, и съм съгласен да предоставя на WP Rocket автоматично да засича моята WordPress версия и списък с разрешените плъгини, когато подавам тази форма.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
bg_BG: Ако съобщението остава, Вие трябва да добавите следния код във Вашия <code>wp-config.php</code> файл за да може това да работи коректно. Натиснете на полето и натиснете Ctrl-A за да изберете всички.

en: If you are using one of these plugins, you must activate this option: %l
bg_BG: Ако използвате един от тези плъгини, Вие трябва да активирате тази опция: %l

en: If you change anything, the tutorial + FAQ + Support tabs will be hidden.
bg_BG: Ако промените нещо, урока за обучение + ЧЗВ + разделите за поддръжка ще бъдат скрити.

en: If you don’t know if Varnish is installed on your server, you can ignore these settings.
bg_BG: Ако не знаете дали Varnish е инсталирана на Вашият сървър, Вие можете да игнорирате тези настройки.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <b>%3$s</b> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <b>%3$s</b> to work properly.
bg_BG: Ако имате <a href="%1$s" target="_blank">права за писане</a> на <code>%2$s</code> файла, <b>%3$s</b> може да направи това автоматично. Това не е случая, ето кода, който Вие трябва да добавите в Вашия <code>%2$s</code> файл за да може <b>%3$s</b> да работи коректно.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <b>%2$s</b> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <b>%2$s</b> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
bg_BG: Ако имате <a href="%1$s" target="_blank">права за писане</a> на <code>.htaccess</code> файла, <b>%2$s</b> може да направи това автоматично. Това не е случая, за това трябва да добавите права за презаписване във Вашия <code>.htaccess</code> файл за да може <b>%2$s</b> да работи коректно. Натиснете Ctrl-A за да изберете всички.

en: Iframes & Videos
bg_BG: Iframe-мове & Видеота

en: Iframes & Videos LazyLoad
bg_BG: LazyLoad за iframe-ове & Видеота

en: Images
bg_BG: Изображения

en: Images LazyLoad
bg_BG: Изображения с LazyLoad

en: Immediately purge cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
bg_BG: Незабавно изтриване на ресурсите от кеша за Вашият уеб сайт. <a href="%s" target="_blank">Прочетете още</a>

en: In case of any display errors we recommend following our documentation:
bg_BG: В случай, че излизат грешки ние препоръчваме да използвате следната документация:

en: In case of any errors we recommend you to turn off this option or watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
bg_BG: В случай на грешки ние Ви препоръчваме да изключите тази опция и да прегледате следното видео: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Install Imagify for Free
bg_BG: Инсталирайте Imagify безплатно

en: Is the version %s causing you some issues? You can ask for a rollback and reinstall the last version you used before.
bg_BG: Придизвиква ли версията %s някакви проблеми? Вие можете да поискате връщане и преинсталиране на последната версия, която сте използвали преди.

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
bg_BG: Изглежда, че комуникацията с контрола на мисията временно е спрян...моля подайте тикет към подръжката, докъто нашите Rocket учени оправят проблема.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it's still not working, please delete it and save again.
bg_BG: Изглежда, че файла <code>%s</code> не е наш. Запазете настройките, ние автоматично ще създадем коректния такъв. Ако все още не работи моля изтрийте го и запазете отново.

en: JS Files minification
bg_BG: Минификация на JS файловете

en: JS Minification
bg_BG: JS Минификация

en: Jetpack XML Sitemaps
bg_BG: Jetpack XML карти на сайта

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
bg_BG: Ключ: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>

en: Last step before enjoying the high performances of our plugin, please <a href="%s">Enter you API key</a> here.
bg_BG: Последна стъпка преди да се насладите на високата производителност на нашия плъгин, моля <a href="%s">Въведете Вашия API ключ</a> тук.

en: Last steps before contacting us
bg_BG: Последни стъпки преди да се свържете с нас

en: LazyLoad displays images, iframes and videos on a page only when they are visible to the user.
bg_BG: LazyLoad показва изображения, iframe-ове и видеа на страницата само когато са видими за потребителя.

en: Lazyload on iframes and videos
bg_BG: LazyLoad за iframe-ове и видеота

en: Lazyload on images
bg_BG: LazyLoad за изображения

en: License
bg_BG: Лиценз

en: License validation
bg_BG: Валидация на лиценза

en: List of query strings which can be cached (one per line).
bg_BG: Списъка със query strings, които могат да бъдат кеширани (по един на ред).

en: List the names of the cookies (one per line).
bg_BG: Списък с имена на кукитата (по едно на ред).

en: Logged in user cache:
bg_BG: Кеширане за вписан потребител:

en: Maximum size: %s
bg_BG: Максимален размер: %s

en: Maybe we do not have the writing permissions for <code>%s</code>.
bg_BG: Може би ние нямаме права за писане за <code>%s</code>.

en: Maybe we do not have writing permissions for <code>%s</code>.
bg_BG: Може би ние нямаме права за писане за <code>%s</code>.

en: Minification removes any spaces and comments present in the CSS and JavaScript files.
bg_BG: Минификацията премахва празни места и коментари съществуващи в CSS i JavaSript файловете.

en: Mobile cache:
bg_BG: Мобилен кеш:

en: Never cache the following pages:
bg_BG: Никога да не се кешират следните страници:

en: Never send cache pages for these user agents:
bg_BG: Никога да не се изпращат кешираните страници за тези потребители:

en: No
bg_BG: Не

en: Off
bg_BG: Изключено

en: Oh dear, someone's been naughty...
bg_BG: Ох, някой е бил непослушен...

en: On
bg_BG: Включено

en: Optimize
bg_BG: Оптимизирайте

en: Please backup your settings before, use the "Download options" button above.
bg_BG: Моля направете резервно копие на настройките си преди да използвате бутона "Опции за даунлоад" отгоре.

en: Please enter the API key obtained after your purchase.
bg_BG: Моля въведете API ключът придобит след вашето плащане.

en: Please give us permissions or resolve the problem yourself. Then retry deactivation.
bg_BG: Молим да ни предоставите права или да разрешите проблема сами. След това опитайте деактивация.

en: Please let us know how we will recognize the issue or can reproduce the issue. What is supposed to happen, and what is actually happening instead?
bg_BG: Моля опишете ни как да разпознаем проблема или да предизвикаме проблема. Какво трябва да се случи и как в действителност се случва?

en: Plugin Name:
bg_BG: Име на плъгина:

en: Plugin URI:
bg_BG: URL на плъгина:

en: Prefetch DNS requests:
bg_BG: Предварително извличане на DNS заявките:

en: Preload
bg_BG: Презареждане

en: Preload cache
bg_BG: Презареждане на кеша

en: Preload the sitemap from the %s plugin
bg_BG: Презаредете картата на сайта от %s плъгина

en: Preloading DNS queries
bg_BG: Презареждане на DNS заявките

en: Purge OPcache
bg_BG: Изчистване на OPcache

en: Purge this URL
bg_BG: Изчистете този URL

en: Reducing the number of minified files in one file on:
bg_BG: Намаляване на броя минифицирани файлове в един файл на:

en: Reinstall v%s
bg_BG: Преинсталиране v%s

en: Rejected files:
bg_BG: Отхвърлени файлове:

en: Replace emojis with default WordPress smileys.
bg_BG: Заменете emojis с WordPress усмивките по подразбиране.

en: Replace site's hostname with:
bg_BG: Заменете hostname на сайтовете с:

en: Reset White Label values to default
bg_BG: Връщане на стойностите за дебрандиране по подразбиране

en: Rewrite all images, stylesheets and scripts from using either %1$s or %2$s to using just %3$s to support %4$s.
bg_BG: Презаписване на всичките изображения, стилове и скриптове, чрез използване дори на %1$s или %2$s за използване само на %3$s за да поддържа %4$s.

en: SSL cache:
bg_BG: SSL кеш:

en: Save and optimize
bg_BG: Запаметете и оптимизирайте

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings Exporter
bg_BG: Експортер на настройки

en: Settings Importer
bg_BG: Импортер на настройки

en: Settings imported and saved.
bg_BG: Настройките са импортнати и запазени.

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
bg_BG: Задайте 0 за неограничено време.

en: Specify the URL files that should not use the CDN. (one per line).
bg_BG: Задайте URL файловете, които няма да използват CDN. (един на ред).

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without loosing quality with Imagify.
bg_BG: Увеличете скоростта на Вашият сайт и увеличете Вашето SEO чрез намаляването на размера на изображенията без да губите качеството им с Imagify.

en: Submit the ticket
bg_BG: Подаване на тикета

en: Summary
bg_BG: Обощение

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Temporarily enter development mode on your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
bg_BG: Временно влизане във режим на разработка за Вашият уеб сайт. <a href="%s" target="_blank">Прочетете още</a>

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
bg_BG: Благодарим Ви. Вашият лиценз е валидиран автоматично!

en: The Varnish cache will be purged each time WP Rocket cache needs to be cleared to avoid conflict.
bg_BG: Varnish кеша ще се изтрива всеки път, когато WP Rocket кеша трябва да се изтрие поради конфликт.

en: The best WordPress performance plugin.
bg_BG: Най-добрия плъгин за WordPress производителност.

en: The following options are for hosting with Varnish cache system.
bg_BG: Следните опции са за хостинг със Varnish кеш система.

en: The one used for the purchase, in your support account.
bg_BG: Този, който се използва за покупката, във Вашият акаунт за поддръжка.

en: This can be useful if you display your latest tweets or rss feeds in your sidebar, for example.
bg_BG: Това може да е полезно, ако показвате последните си туитове или RSS хранилища в странична лента, например.

en: This constant is still defined in <code>wp-config.php</code> file and its value must be set to <code>false</code>.
bg_BG: Тази константа все още се дефинира в <code>wp-config.php</code> файла и неговата стойност трябва да бъде зададена на <code>false</code>.

en: This file is not writable and we can not remove these directives.
bg_BG: Файлът не е с права за писане и ние не можем да премахнем тези директиви.

en: This license key is not accepted.
bg_BG: Този лицензен ключ не е приет.

en: This mechanism reduces the latency of some external files.
bg_BG: Механизмът намалява латенцията на някой външни файлове.

en: This mechanism reduces the number of HTTP requests and improves the loading time.
bg_BG: Този механизъм намалява броя на HTTP заявките и подобрява времето за зареждане.

en: This mechanism reduces the weight of each file and allows a faster reading of browsers and search engines.
bg_BG: Този механизъм намалява обема на всеки файл и позволява бързото им четене от браузерите и търсещите машини.

en: This option allows you to configure some CloudFlare settings like development mode, purge cache and a recommended configuration.
bg_BG: Тази опция Ви позволява да конфигурирате някои CloudFlare настройки като режим на разработчик, изчистване на кеша и препоръчана конфигурация.

en: This video gives some explanations about how to use the advanced processes of minification and concatenation of CSS and JavaScript files.
bg_BG: Това видео Ви дава обяснения относно как да използвате сложния процес на минификация и събиране на CSS и JavaScript файлове.

en: This video gives some explanations about our two crawler robots. They generate several cache files in a few seconds.
bg_BG: Това видео Ви дава обяснения относно нашите два робота за обхождане. Те генерират няколко кеш файла за няколко секунди.

en: This video helps to easily understand the advanced option of "Preloading DNS queries" and the use of the filter <code>rocket_dns_prefetch</code>.
bg_BG: Това видео помага за лесно разбиране на допълнителната опция "Презареждане на DNS заявките" и използването на филтъра <code>rocket_dns_prefetch</code>.

en: This video helps to set up a White Label version of WP Rocket.
bg_BG: Това видео помага да се настрои версията за дебрандиране на WP Rocket.

en: This video helps to set up the two functions <code>get_rocket_cdn_url()</code> and <code>rocket_cdn_url()</code>.
bg_BG: Това видео помага да се настроят двете функции <code>get_rocket_cdn_url()</code> и <code>rocket_cdn_url()</code>.

en: This video helps to understand what is the CDN functionality included since WP Rocket 2.1.
bg_BG: Това видео помага да се разбере каква е CDN функционалността включена в WP Rocket 2.1.

en: This website is not allowed.
bg_BG: Този уебсайт не е позволен.

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
bg_BG: За да разрешите това Вие трябва да зададете права за писане за <code>wp-config.php</code> и след това да запаметите настройките отново.

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you'll need to renew your license</strong>.
bg_BG: За да задържите Вашият Rocket с достъп до поддръжката, <strong>Вие трябва да подновите лиценза си</strong>.

en: To learn more about this option and how to use it correctly, we advise you to watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
bg_BG: За да научите повече за тази опция и как да я използвате коректно, ние Ви съветваме да прегледате следното видео: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Tools
bg_BG: Инструменти

en: Transmission Received!
bg_BG: Трансмисията е получена!

en: Transmitting across the galaxy...
bg_BG: Преминаване през галактиката...

en: Tutorials
bg_BG: Уроци за обучения

en: Uh-oh, you're out of fuel!
bg_BG: Ух-ох, свършва Ви горивото!

en: Unable to transmit
bg_BG: Не възможност за преминаване

en: Unit of time
bg_BG: Единица за време

en: Update Rollback
bg_BG: Връщане на обновяването

en: Upload file and import settings
bg_BG: Качване на файла и импортване на настройките

en: Varnish Caching Purge
bg_BG: Изчистване на Varnish кеш

en: Wait until this file is loaded?
bg_BG: Изчакване докато този файл се зареди?

en: Warning:
bg_BG: Внимание:

en: Watch the video
bg_BG: Изгледайте видеото

en: We answer every ticket so check your spam if you don't hear from us.
bg_BG: Ние отговаряме на всеки тикет, така че прегледайте Вашата папка spam, ако не чуете нищо от нас.

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
bg_BG: Ние автоматично засичаме картата на сайта генерирана от %s плъгина. Вие можете да отметнете опцията за да я презаредите.

en: We select the best CloudFlare configuration for speed, performance grade and compatibility.
bg_BG: Ние избрахме най-добрата CloudFlare конфигурация за скорост, оценка на производителност и вместимост.

en: We've received your ticket and will reply back within a few hours!
bg_BG: Ние получихме Вашият тикет и ще Ви отговорим до няколко часа!

en: Well, well, looks like you've got yourself a "nulled" version! We don't provide support to hackers or pirates, so you will need a valid license to proceed.
bg_BG: Виж, виж, изглежда Вие сте попаднали на "нулирана" версия! Ние не предоставяме поддръжка на хакери или пирати, така че ще Ви трябва валиден лиценз за да продължите.

en: White Label
bg_BG: Дебрандиране

en: Yes
bg_BG: Да

en: Yes I do!
bg_BG: Да ще го направя!

en: Yes, I'm sure!
bg_BG: Да, сигурен съм!

en: Yoast SEO XML sitemap
bg_BG: Yoast SEO XML карта на сайта

en: You can add JavaScript files that will be loaded asynchronously at the same time as the page loads.
bg_BG: Вие можете да добавите JavaScript файлове, които ще се зареждат асинхронно в същото време по време на зареждането на страницата.

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help implementing that.
bg_BG: Вие също можете <a href="%s">да се свържете с нашата поддръжка</a> Ако имате нужда от помощ с имплементирането на това.

en: You can still force the deactivation by clicking here.
bg_BG: Вие все още може да избегнете деактивацията, като натиснете тук.

en: You can use regular expressions (regex).
bg_BG: Вие можете да използвате регулярни изрази (regex).

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
bg_BG: Вие не можете да добавяте повече уебсайта. Ъпгрейднете Вашият акаунт.

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
bg_BG: Вие трябва да прочетете <a href="%s" target="_blank">документацията</a> и да се съгласите да изпращате информация обвързана с Вашият сайт за да подадете тикет към поддръжката.

en: You must specify the complete URL of the files.
bg_BG: Вие трябва да зададете пълните URL-и на файловете.

en: You must specify the complete URL of the original files. Do NOT add URLs of minified files generated by WP Rocket.
bg_BG: Вие трябва да уточните пълният URL на оригиналните файлове. Не добавяйте URL-и на минифицирани файлове генерирани от WP Rocket.

en: Your license is not valid.
bg_BG: Вашият лиценз не е валиден.

en: day(s)
bg_BG: ден(ни)

en: e.g. At the bottom of the post there are related posts which are supposed to have thumbnails, but no thumbnails are displaying.
bg_BG: Напр.: Най-отгоре на публикацията има свързани публикации, които би трябвало да имат миниатюри, но не се показват никакви миниатюри.

en: hour(s)
bg_BG: часове(а)

en: minute(s)
bg_BG: Минута(и)

en: reserved for
bg_BG: запазено за

en: second(s)
bg_BG: Секунда(и)
